Medián: A Tisza eléri a nyugdíjasokat is
Van olyan kérdés, amelyben a nyugdíjasok komoly többsége sorakozott fel egy tiszás javaslat mögött – igaz, anélkül, hogy tudták volna, melyik párttól származik az adott ötlet.
Van olyan kérdés, amelyben a nyugdíjasok komoly többsége sorakozott fel egy tiszás javaslat mögött – igaz, anélkül, hogy tudták volna, melyik párttól származik az adott ötlet.
Az emberek több mint fele borúsan tekint 2025-re.
Az ország gazdasági helyzetét is derűlátóbban ítélik meg, de még minden többségben vannak azok, akik nem várnak javulást.
Az utolsó tíz esztendő – legalábbis a reáljövedelmet tekintve – elveszett évtizednek számít Oroszországban: 2013-2023 között növekedés helyett hat százalékkal esett az átlag reáljövedelem. Az Ukrajna elleni háború kezdete óta viszont csökken a szegények és gazdagok közötti különbség. Ennek fő oka, hogy a háborúban való részvételért, illetve az elesett katonák után járó „koporsópénzt” elsősorban a kevésbé tehetősek kapják, mert ez az a réteg, amely elsősorban jelentkezett hivatásos katonának.
A magas jövedelműeknél is érződött némi hatás, de ők könnyebben átvészelték a nehezebb időszakot. Az alacsonyabb bérből élők közül viszont sokakat padlóra küldött a pandémia.
A piacok beárazták a Fidesz győzelmét.
A mikro-, családi és kisvállalkozások helyzetében egyes ágazatokban már némi javulás látszik a válság után, de a többségük még mindig a belső piaci kereslet hiányával küszködik - mondta Németh László, az Ipartestületek Országos Szövetsége (IPOSZ) elnöke az MTI-nek.
Míg szinte egész Európában mélyül a pesszimizmus a kontinens országainak gazdasági helyzetét illetően, emellett pedig az intézményekbe vetett bizalom is gyengül, Németországban a megkérdezettek 75 százaléka gondolja úgy, hogy a gazdaság jó állapoban van, és hasonló arányban gondolják azt is, hogy Angela Merkel német kancellár jó munkát végez.